Pagrindinis / Aptarimai / Entrepreneurial Films / Oro (filmas, 2023)

Oro (filmas, 2023)

Kovas 17, 2024 (Atgal)

​Išleistas 2023 metais, Ben Afflecko filmas "Oro" pasakoja istoriją, kaip "Nike" pasirašė sutartį su kylanti žvaigžde Michael Jordanu 1980-aisiais.

Siužetas sukasi apie "Nike" batų pardavėją Sonny Vaccaro, kuriuo vaidina Matt Damon, kuris sugebėjo užtikrinti partnerystę, pasiūlydamas Jordanui sukurti savo prekės ženklą ir sukurti liniją sportinių batų specifiškai jam.

Nuo pat paskelbimo "Oro" pažadėjo būti puikiu filmu. Pirma, tai žymi Ben Afflecko režisierinį sugrįžimą po jo puikių filmų "Miestas" ir "Argo". Kritikai taip pat dainuoja pagyrimus "Oro", prognozuodami jo aktyvų dalyvavimą artėjančiose apdovanojimų sezonuose. Todėl mano nuomone, Afflecko drama, paremta tikrais įvykiais, tapo vienu iš labiausiai laukiamų metų filmų.

Veiksmas vyksta 1980-aisiais, kai "Nike" kovoja, užgožta konkurentų kaip "Adidas" ir "Converse". Sonny Vaccaro, entuziastas ir įmonės tamsusis arklys, mato galimybę padaryti "Nike" pirmuoju sportinių batų rinkoje pasirašant su tada kylanti žvaigžde Michael Jordanu. Jo planas apima pralenkimą konkurentus ir įtikinimą vadovo, kartu su kitais kolegomis, apie galimybę pasirašyti šią revoliucinę sutartį, kuri vėliau tapo svarbiausia bendradarbiavimu tarp prekės ženklo ir žaidėjo, vedančiu prie Michael Jordano statuso kaip didžiausio krepšinio žaidėjo visų laikų.

Ben Affleck režisavo, producavo ir netgi vaidino šiame filme, ir jis išsiskyrė visais aspektais, ištraukdamas maksimumą iš vienos sutarties istorijos.

Režisūra yra puiki - kaip tikėtasi iš Afflecko. Jis meistriškai pasakoja klasikinę ir motyvuojančią istoriją apie autsaiderį, pakylantį į sėkmę. Tai yra tipinis biografinis filmas, su istoriniu fonu, veikėjų vėlesniais likimais, atskleistais kredituose, ir daugybe klišių, bet su Afflecko siela išlieta į kiekvieną sceną.

Filmas atrodo kaip praeities atspindys: paprastas ir tiesmukas, tačiau ne primityvus. Jis nesistengia būti revoliucingas ar gilintis į sudėtingas ar socialiai svarbias temas. Vietoj to, jis veikia taip, kaip turėtų - perduodamas emocijas ir įkvėpimą, paliekant žiūrovus su labai teigiamais jausmais.

Jo paprastume slypi filmo elegancija ir nuoširdumas. "Oro" yra tiesiog širdį šildantis ir gerų jausmų kinas, sugebus motyvuoti ir pakelti nuotaiką.

Su savo šiluma, nuoširdumu ir pakylėjančia žinute, filmas labai primena kultinį filmą "Džeris Megvairas" iš 90-ųjų su Tomu Cruise'u, filmą, kurį aš garbinu, todėl ir esu entuziastingas dėl "Oro".

Specialus paminėjimas eina filmo ansamblio sudėčiai. Ben Affleck išsiskiria savo vaidmenyje kaip šiek tiek ekscentriškas ir spalvingas "Nike" vadovas. Jis nusineša šou, ir jo veikėjas yra įsimintiniausias, sugebus suteikti šypseną kiekvienoje scenoje. Taip pat buvo malonu pamatyti vieną iš mano vaikystės aktorių, Chris Tuckerį, kuris galbūt nėra pastaruoju metu buvęs aktyvioje dėmesio centre, bet "Oro" tai galėtų pakeisti - Chris atliko labai ryškų ir charizmatišką vaidmenį.

Taip pat mėgavausi Chris Messinos vaidmeniu, kuris galbūt nėra toks žinomas kaip jo kolegos, bet tikrai laikosi savo vietos aktorystės požiūriu. Jo vaidmuo kaip Michael Jordano agento yra nepriekaištingas.

Kalbant apie Matt Damoną, Violą Davis ir Jasoną Batemaną, jų stiprūs pasirodymai nereikalauja jokių papildomų komentarų. Jie tiesiog nežino, kaip duoti mažiau.

Kalbant apie filmo šansus apdovanojimų lenktynėse, jie yra milžiniški. Labai tikėtina, kad Affleckas būtų nominuotas už režisūrą ir pagalbinį vaidmenį. Būtų malonu pamatyti Tuckerį apdovanojimuose. Scenarijus taip pat yra tvirtas ir vertas pripažinimo. Ir, žinoma, "Oro" teisėtai užima savo vietą tarp dešimties geriausių metų filmų kandidatų. Mano nuomone, tai būtų visiškai teisinga, nes jau dabar esu pasiruošęs įtraukti "Oro" į geriausių metų filmų sąrašą, dėl jo širdį šildančio, tiesmuko ir efektyvaus pasakojimo, kuris jaučiasi kaip stiprybės šaltinis.

Ačiū, Ben Affleckai!